Badem gözlerle çekici bakışlar

Badem gözlerle çekici bakışlar

Gözler yüzün en dikkati çeken güzellik ögeleridir. Çekik göz ve kalkık kaşlar yani badem göz şekli ise her zaman en ideal güzellik kriterleri arasında yer alır. Birçok kadının sahip olmayı hayal ettiği estetik bir görünüm sağlar.

Gelişen tıp sayesinde görünür bir iz oluşmadan badem göz şekli estetik cerrahinin sunduğu imkanlarla oldukça başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir.

Badem göz şekli nasıl uygulanır?

Badem göz şekli ortalama 2,5 saat süren bir operasyonla genel anestezi altında uygulanmaktadır. Endoskopik teknikler ile saçlı derinin içinden açılan 0,5 milimetrelik minimal kesiler ile ameliyat gerçekleştirilir. İzler saçlı derinin içine gizlendiği için görünür olmaz. Minimal kesilerin içinden endoskopik teknikler ile göz ve kaş şekilleri istenen pozisyona ve şekle kavuşturulur. Operasyonun hemen ardından badem göz şekli hemen ortaya çıkar.

Badem göz ameliyatı minimal invaziv bir işlem olduğu için iyileşme süreci oldukça hızlı ve zahmetsizdir. Saçlı derinin içindeki minimal kesiler ortalama 1 hafta içinde iyileşir. Bu süre hastanın cilt kalitesine ve yaşam şekline göre değişiklik gösterebilir. Bu süre içinde doktorun verdiği talimatlara tam olarak uyum sağlanmalıdır.

Ameliyattan önce kan sulandırıcı ilaç kullanılmaması, alkol ve sigaradan uzak durulması çok önemlidir. Birkaç hafta boyunca ağır egzersiz yapılmaması tavsiye edilir.

Badem göz estetiği hastanın ihtiyacına göre göz, kaş ve yanak estetikleri ile birleştirilebilir. Kombine estetik operasyonları ile aynı operasyondan hastanın birden fazla estetik sorunu tedavi edilebilir. Bu sayede daha estetik bir görünüme kavuşulabilir.

Badem göz estetiği hakkında daha fazla bilgi almak için alanında uzman bir estetik cerraha başvurulması gerekir.

Badem gözlerle çekici bakışlar

Kaynak: yineblog.com

Moda ve Yaşam