Bengal Cinsi Kedilerin Genel Özellikleri

Bengal Cinsi Kedilerin Genel Özellikleri

Bengal Cinsi Kedilerin Genel Özellikleri

Benekli tüyleriyle oldukça dikkat çekici bir cins olan Bengal cinsi kedilerin genel özellikleri, fiziksel özellikleri ve bakımı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Bengal kedisi, olağanüstü tüyleriyle dikkati çeker. Pars ile kısa tüylü bir kedinin çiftleştirilmesi sonucu ortaya çıkmıştır. Ortaya çıktığı ilk zamanlarda vahşi bir kedi olan bu cins, zamanla evcilleştirilmiştir. Günümüzde popüler kedi cinsleri arasında yerini almıştır. Yüksek enerjiye sahiptirler. Bulundukları ortamı keyiflendirirler. Meraklıdırlar. Oyuncu bir yapıya sahiptirler. Aynı zamanda çok zekidirler. Hızlıca öğrenirler. Vahşi bir yapıları olsa da, sevecen ve sıcakkanlıdırlar. Duygusal bir yapıları vardır. Kedi sahiplendirme isteği bulunan bireyler bu cins kedilerden sevgilerini esirgememelidirler. Sevgiye ihtiyaç duyarlar. Aksi takdirde depresif bir ruh haline büründüklerini görmek olası bir ihtimaldir.

Bengal Cinsi Kedilerin Fiziksel Özellikleri

Bengal cinsi kedilerin spesifik fiziksel özelliği, leopar desenli son derece güzel görünen tüylere sahip olmalarıdır. Tüylerinin renkleri çoğunlukla kahverengidir. Sarı ve turuncu renkli tüylere sahip olanları da görülür. Bengal kedilerinin her biri çok özeldir. Çünkü her birinin kürkündeki benekler birbirinden farklıdır. Bengal cinsi kediler asil bir duruşa sahiptirler. Keskin yüz hatları bulunur. Büyük kedi cinsleri arasında sayılabilir. Kıvrak bir vücut yapısına sahiptirler. Kıvrak vücut yapısına paralel olarak fit görünürler. Ağırlıkları 3,5-7 kg aralığındadır.

Bengal Cinsi Kedilerin Bakımı Hakkında Bilgiler ve Kedi Sahiplendirme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kürkleri ile dikkatleri çeken Bengal cinsi kedilerin ayrıntılı bir bakıma ihtiyaçları vardır. Fiziksel bakımının yanı sıra duygusal bakımı da çok önemlidir. Duygusal bir cins olduğundan dolayı sürekli ilgi isterler. Kedi sahiplendirme isteği bulunan bireyler bu cins kediyi sahiplendiği takdirde; ona bol bol vakit ayırmalı, ilgisini esirgememelidir. Bengal kedisini sahiplenecek birey; kediyle oyun oynamalı, fırsat buldukça yürüyüşlere çıkarmalıdır. Çok enerjik olduklarından dolayı bu enerjilerini fizyolojik yapıları gereği atmaya ihtiyaç duyarlar. Enerjilerini attıkları takdirde uyku düzeni de sağlıklı bir şekilde ilerler. Mümkün olduğunca hareket ettirmeli, enerjisini atmasını sağlamalısınız. Tüy bakımları kolaydır. Haftada 2 kere fırçalanması yeterlidir. Tüylerinin görünüşünün bozulmaması için tüyleri kısaltılırken oldukça dikkatli olunmalıdır. Bengal kedisinin tüylerinin parlak görünmesini istiyorsanız kedi tüyü pudraları kullanabilirsiniz. Kaliteli mamalarla beslenmesi önerilir.

Genel Kültür