Bocce Şampiyonası Bitti Kazananlar Belli Oldu

Bocce Şampiyonası Bitti Kazananlar Belli Oldu

Bocce Şampiyonası Bitti Kazananlar Belli Oldu

Toroslar Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Karma Çiftler Bocce Şampiyonası, şampiyonun açıklandığı ve ödüllendirildiği törenle sona erdi. Uluslararası Bocce Konfederasyonu (CBI), Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu (TBBDF), Mersin İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Toroslar Belediyesi iş birliğiyle gerçekleştirildi. Şampiyonada 37 ülkeden 52 takım mücadele etti. Milli Sporcu Eda Sayak Dünya Şampiyonu unvanını kazandı.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ve ekibinin çabalarıyla Toroslar ilçesinde Dünya Bocce Şampiyonası düzenlendi. Raffa Şampiyonası ve Şampiyonluk için Şampiyonluk ve Şampiyonluklar sırasında Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan sonuçlardan mutlu olduklarını paylaştı. Pehlivan olayın bir ilk olduğunu iddia etti. Dünyada ilk kez Toros Dağları’nda hem ayak hem de hentbol becerilerini içeren bir atletizm yarışması düzenlendi. Onwin mobil giriş

Şampiyona 37 ülkeden herkes için güzel ve rekabetçi bir gösteriydi. Hem ülkemizin hem de Mersin’in milli ruhunu da tatmin etti. Toros dağlarımızda ev sahipliği yapan şampiyonada Türkiye altın ve bronz madalya kazandı. Bu bizi çok mutlu ediyor; Bayrağımızı yükselttiği ve şampiyon olduğumuzu tüm dünyaya gösterdiği için özellikle Eda kardeşimiz ile gurur duyuyoruz.

Yarışmada Türkiye’yi temsil eden tüm sporcularımıza ve antrenörlerimize teşekkür ediyorum” dedi. Yılmaz sözlerini şöyle tamamladı: “Geçenlerde Mersin’de Dünya Bocce Şampiyonası’na ev sahipliği yaptık. Elde ettiğimiz sonuçlardan memnun kaldık ve bunun sonucunda bayrağımızı gururla sergiledik” dedi. Bu uluslararası spor etkinliğine katılmak bizim için olumlu bir deneyim oldu. Etkinlik için 37 ülkeden 400’e yakın sporcuyu ağırladık. Dünyanın dört bir yanından insanlar Mersin’den olumlu bir bakışla ayrılırken bu organizasyonun başarısının tadını çıkardılar.

Spor