Bornoz Yapımında Hangi Malzemeler Kullanılır

Bornoz Yapımında Hangi Malzemeler Kullanılır

Bornoz Yapımında Hangi Malzemeler Kullanılır?

Günümüzde bir bornozun en önemli özelliklerinden biri yapıldığı malzemedir. Herkesin farklı zevkleri ve stilleri vardır, bu nedenle herkes için ideal bir seçim yoktur. Erkek ve kadın bornozları yapmak için kullanılan birçok popüler malzeme vardır. Bu malzemeler şunlardır: Pamuk, ipek, saten, mikrofiber, polar, kaşmir. Bornozun yapıldığı bu malzemeler, bornozun fiyatında fark yaratabilir. Bornoz erkek ürünleri her daim ilgileri üzerine çeker.

Bu tür bornozlar, pamuğu nemi emmek için ideal hale getiren doğal hidrofilik elementlere sahiptir, bu da emicilik için idealdir. En popüler banyo havlusu, normal bir banyo havlusu gibi hissettiren pamuklu bir malzeme kullanır. Bornoz söz konusu olduğunda, Türk pamuğu mu yoksa Mısır pamuğu mu hakkında pek çok tartışma var. Mısır pamuğunun emiciliği daha iyi ama Türk pamuğunun yumuşaklığı daha iyi ve eskidikçe daha iyi oluyor.

Aynı zamanda pamuklu bornoz ürünleri giyene anında zarif ve şık bir görünüm verir. Bu bornozlar daha pahalı olmalarına rağmen, emici olmadıkları için duş almak için uygun değildir. İpeğe daha ucuz bir alternatif olarak yapılan kısa bornoz tarzı saten bornozlar popülerdir ve güzellik bakımlarında sıklıkla kullanılır. Pürüzsüz, ince bir ipek hissi sağlar.

Bornozlarda Kullanılan Farklı Malzemeler Nelerdir?

Mikrofiber bornozlar ipekten daha incedir ve nemi özellikle iyi emer. Bu nedenle mikrofiber bornoz setleri, banyodan veya duştan çıkar çıkmaz giyecek bir şeyler arayanlar için mükemmeldir. Hafif ancak dayanıklıdırlar ancak diğer malzemeler kadar rahat veya lüks değildirler. Kalın ve pelüş ise polyesterdir. Soğuk iklimler için ideal olan bornoz, bornoz içinde rahat ve konforlu hissetmek isteyenler için ideal seçeneklerden biri olarak ön plana çıkmayı başarıyorlar.

Polar diğer bornozlara göre daha kalın ve ağır olduğu için sıcacık tutmak isteyenler için uygun olabilir. Lüks bir malzeme olan kaşmir bornozlar daha pahalı olma eğilimindedir, ancak tüm vücudu şımartan bir deneyim sunar. Bu malzeme yumuşak ve hafif olmasına rağmen cilde karşı harika bir sıcaklık ve rahatlık sunar. Bornoz kadın ürünleri piyasada farklı modellerde mevcuttur.

Moda ve Yaşam