Detectable Malzemenin Kullanım Alanı

Detectable Malzemenin Kullanım Alanı

Gıda ve ilaç endüstrisinde ekipmanların kontaminasyon riskini ortadan kaldırmak için kullanılan ürünlerdir.

Metal Dedektör İle Algılanabilir Detectable Ürünler

Kronometre, hesap makinesi, yara bandı, bone, kasa, eldiven, önlük, fırça, galoş, kulak tıkacı, kalem makas ürünleridir.

Detectable Ürünler-Eked Loto

Detectable ürünler, manyetik ayırıcılar, metal dedektörler ve X-ray ekipmanı tarafından algılanabilen ürünlerdir. Bu ürünler, plastiğe eşit şekilde yerleştirilmiş ve belirli bir mukavemete sahip metal alaşımları içerir.

Eked Loto Nedir?

Makine ve ekipmanlarda bakım, onarım, montaj veya benzeri çalışmalara başlamadan önce tehlikeli enerjiyi kontrol altına almak ve enerjiyi sıfıra indirmek için bilimsel olarak kullanılan, fonksiyonel bir yöntemdir. Sanayi çalışanları için potansiyel risk oluşturabilecek birçok enerji kaynağı vardır. Bu nedenle Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da işyeri düzenlemeleri içeriği, gelişmiş ülkelerde yasal ve sosyal sorumluluk izlemektedir.

Makineler ve diğer iş ekipmanları enerji kaynaklarından izole edilmeli ve istenmeden yeniden güç verilmesini önlemek için önlemler alınmalıdır. Günümüz küresel endüstrisinin gelişmesiyle birlikte giderek daha fazla şirket ve kurum eked loto süreçleri ve uygulamaları geliştirmektedir.  Makine veya ekipmanın bağlantısı düzgün şekilde kesildiğinde veya güç bağlantısı kesildiğinde, makine veya ekipman etiketlenmeli, kilitlenmeli, korunmalı ve test edilmelidir. Genel bir kural olarak, ilgili tüm çalışanlar işe başlamadan önce bu prosedürü uygulamakla yükümlüdür.

 Tehlikeli enerjinin kontrolden çıkması nedeniyle her yıl binlerce insan yaralanıyor ya da yüzlerce insan ölüyor. Beklenmeyen veya depolanan enerji çıkışlarından veya makine ve cihazların ani çalışmasından kaynaklanabilecek tehlikeleri önleyerek kişisel yaralanmaları önlemek için kilitleme ve etiketleme prosedürleri sağlanmıştır. Elektrik, hidrolik, makine, ısı ve kimya gibi birçok tehlikeli enerji türü vardır.

Loto Eked Kullanmanın Faydaları

Eked’in güvenlik sistemi sayesinde iş yerinde meydana gelebilecek her türlü iş kazasının önüne geçilmektedir. Bu sistemin en büyük avantajı işçi yaralanmalarının ve ölümlerinin önlenmesine büyük katkı sağlamasıdır. Bu durum çalışanların şirkete olan bağlılığını arttırmakla kalmaz, aynı zamanda iş potansiyellerini en üst düzeye çıkarır. Etiket kilit sistemini tercih eden firmaların en büyük avantajı iş kazası yaşamamaları ve bu nedenle maddi zarar görmemeleridir. Detectable ürünler-eked loto ürünlerini sitemizden alabilirsiniz

Genel Kültür