En ucuz kurban bağışı

En ucuz kurban bağışı

Kurban bağışı yaparken maddi durumu belli bir meblağa elverişli olan vatandaşlarımız için daya uygun fiyatlı hisseler vardır. Yedi başak İnsani yardım derneği, yaptığınız her fiyattaki bağışı titizlikle değerlendirmekte. Kurban için en ucuz kurban bağışı organizasyonlarımızı Afrika’ya düzenlemekteyiz. Düzenlediğimiz bu organizasyonlarda gönüllülerimiz ve çalışanlarımız işleri titizlik ile yürütmekte en ucuz kurban bağışı hissemiz Afrika’ya 750 Türk Lirası olarak vakfımız tarafından belirlenmiştir. Tarafınızdan bu ücret dışında herhangi bir ücret derneğimizce talep edilmez. En ucuz kurban bağışı konusunda her türlü bilgiyi almak için 0553 886 7777 numaralı hattımızdan bizlere ulaşabilir ve soru, istek, öneri ve taleplerinizi bizlere iletebilirsiniz. Dönemsel bir projemiz olan kurban bağışı dışında diğer projelerimize de bağışta bulunabilirsiniz. Bağış göndermek için sayfamızın online bağış yap seçeneğini veya EFT, havale, PTT posta çeki, Banka hesap numaralarımızı kullanabilirsiniz. Hala devam etmekte olan projelerimizi de Yedi Başak İnsani Yardım Derneğimizin web sitesinden projelerimiz kısmına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Eğitim, sağlık, su kuyusu, sürdürülebilir kalkınma projelerimize de bu yollarla bağış yapabilirsiniz. Eğer siz de bizimle gönüllü olarak çalışmak istiyorsanız web sitemiz üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Tüm bu organizasyonlarımız sayesinde durumu iyi olmayan vatandaşlarımızla ibadet etmek isteyen vatandaşlarımız arasında bir köprü görevi gördüğümüze inanıyoruz. Siz de ibadetlerinizi en güvenli şekilde yapmak istiyorsanız vakfımız çalışmalarına göz atabilir ve bağışta bulunabilirsiniz.

Kurban hisse bedelleri

Kurban hisse bedelleri hangi ülkeye kurban bağışında bulunmak istediğinize göre farklılık göstermekte. Çalışanlarımız sayesinde kesilen kurbanlarımızın hisse bedelleri her sene alım gücüne ve hayvanların satış fiyatlarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Sayfamızda bulunan fiyatlar vakfımız tarafından titizlikle belirlenmiş ücretlerdir. Kesilen hayvanlarınızın resim, video ve SMS bilgisi sizlere kurban sahasında olan derneğimiz çalışanları sayesinde iletilmekte. Yaptığınız bağışların her kuruşunun bizim için maddi ve manevi bir sorumluluk taşıdığını unutmuyoruz. Her türkü adak, şükür ve diğer niyetlerle yaptığınız bağış kurbanınızın kesilmesini sağlıyoruz. Ayetten de anlaşılacağı gibi kurbanlarınızı oldukça önemsiyoruz. “Haccı ve umreyi Allah için tam şekilde yapın. Eğer alıkonursanız kolayınıza gelen kurbanı verin. Kurban, yerine varıncaya kadar başlarınızı tıraş etmeyin. Sizden birisi hasta olursa veya başından bir rahatsızlığı varsa, oruç veya sadaka veya kurban olmak üzere fidye gerekir. Emin olduğunuz zaman kim hac günlerine kadar umre ile yararlanmak isterse, kolayına gelen bir kurban kesmek gerekir. Kurban kesmeyen kimse hac günlerinde üç, memleketine döndüğü zaman yedi olmak üzere oruç tutar, toplamı tam on gündür. Bu söylenenler, ailesi Mescit-i Haram çevresinde oturmayanlar içindir. Allah’tan korkun. Bilin ki Allah’ın vereceği ceza ağırdır.” Kurban hisse bedelleri bu sene için Suriye 1.500 Türk Lirası, Afrika 750 Türk lirası, Gazze, Yemen, Arakan 1.200 TL ve Türkiye için de 1.600 TL olarak belirlenmiştir. Bu kurban hisse bedellerinin en iyi şekilde hesaplanarak verilen fiyatlardır.

Afrika’da kurbanlık fiyatları

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği olarak, dünyanın her yerindeki kardeşlerimize yardım edebilmek hedefiyle yola çıktık. Her türlü imkanlarımızı yardım etmek için kullanıyoruz. Gönüllülerimiz ve görevlilerimizle ayrıca bağışçılarımızla geniş ve güzel bir aileyiz. Yemek herkesin ortak ihtiyacıdır. Aç olan herkese aile olmak ve ihtiyaçlarını karşılamak gerektiğine inanıyoruz. Bağışçılarımızla yoksullar, kimsesizler, savaş ve göç mağduru insanlar arasında bir köprü vazifesi görüyoruz. Afrika’ senelerdir aynı sorunları ve krizleri yaşayan ülkelerden birisidir. Yıllardır süregelen açlık, susuzluk ve sömürü hala devam ediyor. Yapılan bu sömürü sonucu halk aç kalıyor ve temiz suya olan ihtiyaç giderek artıyor. Temiz su olmayan bir ülkede de her yıl hastalıklar çoğalıyor ve birçok insan hayatını kaybediyor. Açlıktan ölen bebeklerin ve insanların da sayısı her yıl artmakta. Bu elim vaziyeti gören bizler elimizden geleni yapmakla kendimizi sorumlu hissediyoruz. Afrika’da kurbanlık fiyatları en düşük ülkeler arasında olmasının sebebi budur. Derneğimiz Afrika’da kurbanlık fiyatlarını 750 TL olarak belirlemiştir. Afrika’ya bağış yapmak isteyen vatandaşlarımızın sayısını da arttırmak için Afrika kurbanlık bağış fiyatları tıpkı diğerleri gibi minimum düzeyde tutulmuştur. Hiçbir Müslüman kardeşimizin aç ve susuz bir şekilde kaderine terk edilmesini doğru bulmuyoruz. ‘’Komşusu aç yatarken tok uyuyan bizden değildir’’ diyen bir ümmetin her türlü yardımı gönülden yapacağından eminiz. Siz de bizle gönüllü olarak çalışmak veya bağışta bulunmak için sayfamızı detaylı şekilde inceleyebilirsiniz.

Genel Kültür