Ev yapımı bu tarif ile elektriklenmiş saç görüntüsüne son verin

Ev yapımı bu tarif ile elektriklenmiş saç görüntüsüne son verin

Spreyin bileşenleri

Spreyin bileşenleri

Aloe vera, saçınızı nemlendirmede ve hacim kazandırmada büyük bir rol oynar. Aloe vera, vitaminler, mineraller ve enzimler açısından zengindir. Saçın kütikülünü kapatan ve nemin dışarı çıkmasını önleyen bir yumuşatıcıdır.

Gül suyu, saçınıza parlaklık katar ve biraz “saç parfümü” etkisi yaratır. Gül suyunu yüzünüze veya güneş yanığı olan herhangi bir bölgeye püskürtebilirsiniz.

Hindistan cevizi yağının saçınız için pek çok kullanım şekli vardır. Hindistan cevizi yağı saçı nemlendirir ve besler.

Malzemeler

Malzemeler

2 yemek kaşığı aloe vera jeli (taze veya mağazadan satın alınmış), 1-2 çay kaşığı fraksiyone hindistancevizi yağı ve 1/2 su bardağı gül suyu.

Aloe vera, hindistancevizi yağı ve gül suyunu küçük bir kapta karıştırın. Birleştirmek için çırpın. Bir huni yardımıyla karışımı bir sprey şişesine aktarın.

Taze aloe vera kullanıyorsanız 3-4 gün, mağazadan satın alınmış aloe kullanıyorsanız 7-10 gün buzdolabında saklayabilirsiniz.

Nasıl kullanılır

Nasıl kullanılır?

Saçınızı her zamanki gibi yıkayın ve şekillendirin. Bir havluyla kurulayın ve karışıklıklardan kurtulmak için saçınızı tarayın.

Kabarma önleyici spreyi nemli saça sıkın, ardından tekrar tarayın. Saç tipinize bağlı olarak daha fazla veya daha az sprey kullanmaktan çekinmeyin.

Kaynak: ilkhaberi.com

Moda ve Yaşam