Golf Sahasi Açiklamasi

Golf Sahasi Açiklamasi

Justin Thomas, PGA Tour’daki golf sahalarının yeterince zorlu olup olmadığı konusundaki söylenti ve tartışmalara son noktayı söylemiş olduğu bazı sözlerle koydu.

Puanlamada en büyük megapari faktörün sanıldığı gibi yetkililer tarafından verilen kararların değil, hava koşullarının olduğu konusunda sözler söyleyen Thomas, “Bu benim için sinir bozucu çünkü insanlar Kapalua için deli oluyor ve golf sahası kurulumunun çok kolay olduğunu söylüyorlar. Bakın, kaç kere söyleyeceğimi bilmiyorum ama bize yumuşak bir saha verirseniz ve rüzgar olmazsa, hiçbir şey elde edemeyiz” şeklinde konuştu.

Dünya bir numarası Jon Rahm, geçtiğimiz hafta yaşanmaması gereken bir olay yaşanırken La Quinta Country Club sırasında The American Express için küfür ederken kameralara yakalanmıştı.

Rahm, dünyanın en iyi golfçüleri olarak PGA Tour’da yarıştıklarını çeşitli cümlelerle ifade ederken sıradan kolay bir golf sahasında yarışmak istemediğini dile getirmişti. Küfürlü açıklaması için aksine tepkisini geri çekmeyen Rahm, savunma olarak o sözlerin kayıt altında olmadığını bilse o şekilde küfürlü cevap vermemiş olacağını söylemişti.

Thomas ise bir golf sahasındaki zorlukların yetkililerin elinde olmadığı hava koşullarıyla ilgisi olduğu görüşünde ise “Bir parkurun ne kadar zorlu olduğu konusunda nihai söz Tabiat Ana’ya aittir. Bir gün biraz rüzgar alırsak ve zemin daha da sertleşir ve hızlanırsa, puanlar daha yüksek olacaktır. Biraz yağmur yağarsa, zemin yumuşarsa ve rüzgar olmazsa, puanlar daha düşük olacak.”

Eski dünya bir numarası gülerek, daha sert bir golf sahasını tercih edeceğini düşünmekten hoşlanırken, daha kolay olanlarda çok fazla başarı elde ettiğini fark ettiğini şu şekilde söyledi.

“Hayatım buna bağlı olsaydı ve bir golf turnuvası kazanmam gerekseydi, muhtemelen TPC Kuala Lumpur’u seçerdim, ancak bunun dışında durum bu ve bulunduğunuz yerden en iyi şekilde yararlanmanız gerekiyor.”

Spor