Hasta Başı Etajeri

Hasta Başı Etajeri

Hasta Başı Etajeri

Hasta başı etajeri hastanelerde hastaların odasında yatakların başında bulunan komidinlerdir. Hasta başı etajeri aslında hastane odalarında çok işe yaramaktadır. Hem hastaların hem de hasta yakınlarının işini kolaylaştırmaktadır.

Özellikleri

Hasta başı etajeri genellikle çekmeceli dolap şeklinde olmaktadır. Üç adet çekmeceden oluşan bu dolaplar ahşap malzemeden üretilmiştir. Eski hastanelerde dolaplar ve yataklar metal malzemelerden üretilmiş bu da paslanma riskini ortaya çıkarmıştır. Ancak yeni yapılan hastanelerde mobilyalar ahşap malzemeden üretilmiştir. Bu da hem hijyen hem de hasta ve hasta yakınlarının rahatlığı için olumlu bir gelişme olmuştur. Komidin şeklinde olan bu etajerlerin hem üst tarafı hem de çekmeceleri oldukça kullanışlıdır. Kilit bölümü de bulunan bu etajerlere özel eşyalarınızı, telefonlarınızı rahatça koyabilirsiniz. Kamu hastanelerinde odalar genellikle iki yataklıdır. Bu nedenle etajerler hasta sayısı kadardır. Yani bu odalarda iki adet etajer bulunmaktadır. Her hastanın başında bir adet etajer yerleştirilmiştir. Böylece kendinize özel bir etajer olması sayesinde kişisel eşyalarınızı daha rahat bir şekilde koruyabilirsiniz. Özel hastanelerde odalar tek kişilik olduğundan odalarda bir adet etajer bulunmaktadır. Otel şeklinde olan bu odalarda her şey size özeldir.

Temin Edebileceğiniz Yerler

Hastane mobilyaları tıbbi malzemeler alanına girmektedir. Bu nedenle bu anlamda satış yapan yerlerden alım yapmanız gerekmektedir. Şekli normal çekmeceli bir dolap şeklinde olup, hastane ürünü sayıldığından tıbbi alanda satış yapılan firmalardan alınması önemlidir.

Genel Kültür