İkinci El Depo Rafı Kullanmak

İkinci El Depo Rafı Kullanmak

Ufak çaplı işletmeler için ikinci el depo rafı sistemlerinden yararlanmak en uygun olanıdır. İkinci el raflar almak ufak çaplı işletmeler için çok daha mantıklı olabiliyor. Depolama sistemleri çok çeşitlidir. Depolarda kullanılan raf sistemleri de kendi içerisinde çeşitlenmektedir. Kayar raf sistemleri, sırt sırta raf sistemleri, mekik raflar, kalıp raf, asmakat raf gibi çok çeşitli raf sistemleri bulunmaktadır. Depolama alanlarına göre depolanacak olan malzemelerin özelliklerine göre yer alan raf sistemleri arasından tercihler gerçekleştirilebilmektedir.

Depo raf Sistemleri nelerdir?

Konsol kollu raf sistemleri ürünlerin yatay olarak depolanması ve istiflenmesi için uygun olan raf sistemleridir. Boru, kereste gibi hammaddelerin korunması ve depolanması için uygun sistemlerdir. Kalıp rafları büyük yükler için kullanılıyor. Kalıp rafları ağır sanayilerde ve otomotiv alanlarında kullanılıyor. Silindir, yuvarlak gibi takımların depolanmaları için uygun alanlar sağlıyor.

Asmakat raf sistemleri alanlarda ikinci kat oluşturmak ve malzeme depolama alanlarını arttırabilmek için ideal çözümler sunuyor. Kayar raflar ekstra iş gücüne gerek kalmadan depolama işlemlerinin tamamlanması için gereken görevleri görmektedir. Ağır tarzlarda olan yüklerin depolanması uygun depolama sistemleridir.

Sırt sırta raf sistemlerinde raflar tek yönlü değil, arkalı önlü olarak durabiliyor. Bu sistemler alanlarda daha dar bir bölgeyi kaplıyor ve depolama alanlarında tasarruf edilmesini sağlıyor. Sırt sırta raf sistemleri ile birlikte kişiler iki misli depolama performansları elde edilebiliyor. Kişilerin isteklerine ve depolama alanlarına göre uygun niteliklerde üretimler yapılabiliyor.

Ağır Yük Raf Sistemleri

Gıda depoları ve üretim tesislerininin depolarında genelde ağır yük depo raf sistemleri kullanılınır. Bu rafların amacı yüksek hacimli ve ağılıktaki ürünlerin tam kapasite ile depolanmasıdır. Çelik sistem üzerine inşa edilen bu raf sistemleri palet girişli, içinde geçilebilir veya farklı bir sistemde özel üretilebilir. 

Hafif Yük Raf Sistemleri

İkinci el hafif yük raf sistemleri neredeyse her sektör için ideal bir depolama olacağı sunar. Suntalı modelleri, suntasız modelleri bulunur. Ufak işletme ve depolar için kolaylık sağlar. Ürünlerin istiflenemsi son derece kolay olur. Yükleme yapma ve yük boşaltma durumları için özel tasarım yapma imanı verir. 

Genel Kültür