Kenar Korumalık Şantiye Alanlarının Vazgeçilmezi

Kenar Korumalık Şantiye Alanlarının Vazgeçilmezi

Kenar Korumalık Şantiye Alanlarının Vazgeçilmezi

Ülkemizde giderek büyüyen bir sektör konumundaki inşaat projelerinde, işçi sağlığı ve iş güvenliği ön plana çıkmaktadır. Alınacak basit ve teknolojik önlemlerle hem işçilerin hem de çevreden geçen insanların sağlığı güvence altına alınabilir. Ayrıca maddi açıdan önem taşıyan inşaat malzemeleri de koruma altına alınmış olur. Kenar korumalıklar, pratik kullanımı ve yüksek güvenlik sağlayıcı yapısıyla inşaatlarda alınabilecek önlemler arasında ilk sırada geliyor. Sistemin kullanım amacı, yapımı devam eden inşaat projelerinde yüksekten düşme riskinin önlenmesidir. İnşaat sürecinin başlamasından tamamlanmasına kadar çalışanların güvenliğini sağlamak için kullanılan kenar koruma sistemleri, proje tamamlandıktan sonra kolayca sökülüp başka bir projede kullanılmak üzere taşınabilir.

İnşaatlarda Kenar Koruma Sistemleri

Günümüzde inşaat projeleri büyük hız kazandı. Bir yandan hızlı nüfus artışı nedeniyle artan talep, bir yandan kentsel dönüşüm, bir yandan da toplu konut projeleri olmak üzere özellikle büyük şehirlerde neredeyse her sokakta bir inşaat projesi görüyoruz. Yeni nesil teknolojinin kullanıldığı projelerde, modern güvenlik sistemlerinden yararlanmamak da olmaz. Teknoloji bu kadar gelişmişken, çok maliyetli olmayan ancak insan sağlığı ve eşya güvenliği için gereken güvenlik önlemlerini tek başına almayı sağlayacak kenar koruma sistemleri ile verimli çalışma ortamı oluşturulabilir. İnşaat denildiği zaman akla gelen ilk olgu can güvenliği için gerekli önlemlerin alınıp alınmadığıdır. Bunu, özel olarak geliştirilen kenar korumalıklarla yapmak hem maliyetsiz hem de etkili bir güvenlik önlemi almanızı sağlayacaktır. Yıllardır inşaat sektöründe faaliyet gösteren ve her yeni teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak güvenlik ihtiyaçlarına en iyi cevabı veren firmamız, kenar koruma sistemleri konusunda da gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek lider firmalardan.

Kenar Koruma Ürünleri

İnşaatlarda karşılaşılabilecek yüksekten düşme tehlikesine karşı etkili bir önlem niteliğindeki kenar korumalık sistemlerimiz, ihtiyaçlara özel şekilde kullanıma sunulmaktadır. Geniş ürün ağı ile kenar koruma sistemleri konusunda her talebe cevap verebilecek kapasitedeki firmamız, yüksek alanlarda çalışanların düşmesini önlemek için geliştirdiği ürünlerle inşaat projelerine en büyük katkıyı sağlıyor. Yönetmeliklerle belirlenen standartlara uygun şekilde üretimi yapılan kenar korumalık ürünleri, özel kilit sayesinde kolaylıkla kullanılabilmektedir. İş sağlığı ve güvenliği denetimlerinden rahatlıkla geçebilecek özel sistem için bizi aramanız ve hizmet talebi oluşturmanız yeterli olacaktır.

Genel Kültür