Mutluluk Çubuğu Nedir Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Mutluluk Çubuğu Nedir Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Penis protezi ya da mutluluk çubuğu sertleşmesi olmayan,  sertleşmesi cinsel ilişki için yeterli düzeyde olmayan ve bu konuda sıkıntı yaşayan hastaların başvurduğu bir cerrahi yöntemdir. Bu protez hastaların cinsel ilişkiye girmelerine yardımcı olan bir cihazdır.

Kullanılan Yöntemler Arasında Mutluluk Çubuğunun Özellikleri

Cerrahi bir işlem olan mutluluk çubuğu sertleşmede problem yaşayan erkek hastalara, ameliyat dışındaki yöntemlerin işe yaramaması sonucu uygulanan bir işlemdir. Ereksiyon haplarının kullanımı veya vakum cihazlarının herhangi bir etki yaratmaması, enjeksiyon tedavisinin de faydalı olmaması gibi nedenler sonucunda mutluluk çubuğu yöntemine başvurulur.

Penil protez tedavisi, iktidarsızlığın önlenmesinde en son çaredir ve oldukça kalıcı bir yöntemdir. Bundan dolayı bu ameliyatı olmayı düşünen hastaların, ameliyat sürecinin avantajlarını ve muhtemel dezavantajları konusunda iyi bir araştırma yaptıktan sonra karar vermeleri gerekir. Bunun nedeni, mutluluk çubuğu ameliyatının olunmasından sonra geri dönüşün mümkün olmamasıdır.

Sertleşme Sorununda Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Ameliyat yöntemi, hastadan hastaya, kullanılacak olan protezin çeşidine, hastaların öyküsüne ve cerrahın tercihlerine göre değişiklik göstermektedir. Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Ameliyat esnasında üç parçalı şişirilebilir mutluluk çubuğu kullanılır. Bu mutluluk çubuğu penisin üst bölgesine daha sonra alt karına ve skrotum kısmında yapılan bir kesi ile yerleştirilir. Bununla beraber idrarın boşaltılabilmesi için kısa bir süre için idrar yoluna ve ayrıca mesaneye ince ve esnek bir sonda bir başka ifade ile tüp yerleştirilir.

Genel olarak küçük bir cerrahi müdahale ile karın dokusunun penis ile birleştiği kısımda testis torbasının bir başka ifade ile skrotumun penis ile birleşen sınırın alt tarafından yapılır. Bu işlemde dokular çıkarılmaz ve genellikle kan kaybı oldukça azdır. Bu sebeple neredeyse hiçbir zaman kan nakli ihtiyacı gerekmez. Hastalar ameliyat oldukları gün evlerine gidebilir ya da bir gece boyunca hastanede kalabilirler. Bu durum doktordan doktora değişiklik gösterir. Bu cerrahi işlem yaklaşık olarak bir saat sürer.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatının Sonrasında Ortaya Çıkan Süreç

İki veya dört haftalık süreç boyunca mutluluk çubuğu ameliyatı sonrasında ameliyatın yapıldığı bölgede ağrı ortaya çıkabilir. Bununla birlikte şişlik veya morarma da oluşabilir. Bu etkilerin meydana geldiği durumlarda doktor, hastaya uygun olan ağrı kesicileri kullanmasını önerecektir. Doktorun onay vermesi halinde hastalar penil protezi ameliyatından dört veya altı hafta sonra cinsel ilişkiye girebilmektedir.

Ameliyat olan hastalarda cinsel ilişki dolayısıyla zevk almayı engelleyen herhangi bir durum oluşmamaktadır. Ameliyat, orgazmı ya da boşalmayı etkilememektedir. Hasta cinsel faaliyetlerine eskisi gibi devam edebilir. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.
 

Sağlık