Tahir Demirtaş Kimdir?

Tahir Demirtaş Kimdir?

Halkın Demokratik Partisi Genel Başkanlık görevinde bulunan Selahattin Demirtaş’ın babası nereli hakkında pek çok ayrıntılar merak edilmektedir. Demirtaş’ın babasının adı Tahir olup ayrıca annesinin adı ise Sadiye Demirtaş’tır. Türk siyasetçisinin babası Diyarbakır doğumludur. Tahir Demirtaş gençlik dönemlerinde sporla da ilgilenmiştir.Bu kapsamda futbol alanında kendisini geliştirmiştir. Ancak sağlık sorunları ve yaş aralığı sebebiyle spor aktivitelerini yerine getirememektedir.

 

Bu ilden dünyaya gelmiştir ve halen ticari faaliyetlerini doğrudan doğup büyüdüğü şehir merkezinde gerçekleştiriyor. Tahir Demirtaş zorlu bir hayat geçirmiştir. Çocukluk döneminde ailesinin ekonomik zorluklar çektiğini dile getirmiştir. Bu dönemler boyu ticari alanda kendini geliştirmiştir. Baba Tahir Demirtaş halen Diyarbakır bölgesinde kendisine ait tesisat dükkanı işletmektedir. Tahir Demirtaş aynı zamanda Diyarbakır’ın önde gelen esnafları arasında yer almaktadır.Dürüstlüğü ile tanınmaktadır.Bu sebeple icra ettiği meslek dalında yoğun bir müşteri trafiğine de sahiptir.

 

Tahir Demirtaş Kimdir?

 

Tahir Demirtaş, Selahattin Demirtaş’ın babasıdır. Kendisi Güneydoğu Anadolu Bölgesinin gözde şehirlerinden olan Diyarbakır’da dünyaya gelmiştir. Demirtaş genç yaşlardan buyana ticari alanda yer almıştır.

 

Yer aldığı bölge üzerinden elektrik tesisat işlerini gerçekleştirmektedir. Tahir Demirtaş ileri yaşta olmasına rağmen ekmeğini kendi bileğinin hakkı ile kazandığını dile getirmektedir. Bu nedenle Demirtaş oğlu Selahattin Demirtaş’ın okul eğitimlerini de doğrudan kendi emekleri üzerinden karşıladığının altını çizmektedir.

 

Tahir Demirtaş Yaşıyor Mu?

 

Tahir Demirtaş şuan hayattadır. Fakat kendisi ve eşinin bazı sağlık sorunlarına maruz kaldığı bilinmektedir. Bu sebeple zaman zaman sağlık merkezlerine başvurmak zorunda kaldığını oğlu Selahattin Demirtaş tarafından da dile getirilmiştir.

 

Tahir Demirtaş uzun seneler boyu hastalıkla mücadele etmiştir. Fakat bu duruma rağmen halen kendi işine devam etmektedir. Tahir Demirtaş oğlunun aksine herhangi sosyal medya hesabı bulunmamaktadır. Bu sebeple kendisine sadece telefon hattı üzerinden ulaşılabilir. https://haymanagazetesi.org/haber/14798142/ozgur-demirtas-kimdir-aslen-nerelidir-ozgur-demirtas-selahattin-demirtasin-akrabasi-mi

 

 

Moda ve Yaşam