Tenis Sporu Nerede Oynanır

Tenis Sporu Nerede Oynanır

Tenis Sporu Nerede Oynanır?

Tenis, dünya çapında milyonlarca insan tarafından oynanan bir spordur. 1920’den beri Olimpiyat Oyunlarının bir parçasıdır ve aynı zamanda profesyonel spor devresinin önemli bir parçasıdır. Oyun, altında file olan dikdörtgen bir sahada oynanır. Servis atan oyuncu, momentum yaratmak için raketini bir kez çevirir ve ardından rakibinin sahasına bir pas verir. Alıcı, topu yere değmeden veya başka bir oyuncu bir sayı atmadan önce geri vermelidir. Altı puana ulaşan ilk takım oyunu kazanır. Kurallar, kullanılan kortun türüne (çim, toprak veya sert kort) bağlı olarak değişir, ancak genel format spor boyunca aynıdır. Tenis raketleri puan almak istiyorsanız etkili olarak kullanılmalıdır.

Bir tenis maçı iki aşamadan oluşur – oyun ve nerede oynanır. Oyun, her iki takımın da farklı şut türleri kullanırken servisleriyle sayıyı domine etmeye çalışmasını içerir. Buna loblar, düz, çizgi altı ve topspin çekimleri dahildir. Oyuncular ayrıca her zaman sahanın kendi taraflarında kalmalı ve sadece kendi uçları ile merkez çizgileri arasında hareket etmelidir. Meydana geldiği yer, her iki takımın da puan için topu birbirine pas verdiği yerdir. Her oyundan sonra, oyuncuların maçlarını tekrar oynamadan önce bir saat dinlenmelerine izin verilir. Tenis ayakkabısı spor ayakkabısı türüdür, dolayısıyla oyunu oynarken gerekli olan ekipmandır.

Tenis Sporu Kaç Yaşında Oynanır?

Tenis oynamak için oyuncuların mükemmel el-göz koordinasyonuna, çevikliğe, güce ve reflekslere sahip olmaları gerekir. Aynı zamanda iyi bir taktik ve strateji anlayışına ve ayrıca güçlü bir kazanma iradesine sahip olmalıdırlar.

Tüm oyuncular, 14 ila 18 yaşları arasında amatör oyun için yaş sınırlaması olan profesyonel bir maçta oynamak için en az 14 yaşında olmalıdır. Her takımda iki kadın oyuncu bulunan standart bir kurulumda her takımda altı oyuncu vardır: bir ön saha oyuncusu, bir arka saha oyuncusu ve iki yan saha oyuncusu. Tenis çantaları ekipmanlarınızı koyma konusunda önemli bir yere sahip ürünlerdir.

Tenis maçları farklı türlerde oynanır. Standartlaştırılmış liglerin çoğu sert kortlar kullanırken, bazıları açık hava maçları için çim veya toprak kortlar kullanır. Ayrıca sert hava koşullarının oyunu açık hava kortları kadar etkilemediği kapalı kortlar da vardır.

Spor